Real Madrid po 15. put u povijesti osvaja Ligu prvaka

Real Madrid je u finalu Lige prvaka golovima Carvajala i Viniciusa svladao Dortmund s 2:0 i osvojio Ligu prvaka po 15. put u momčadskoj povijesti, čime je u potpunosti pokazao čvrste temelje kralja Lige prvaka. Dortmund je u finalu Wembleyja nakon 11 godina ponovno svjedočio pobjedi svog protivnika.Iz samog procesa igre Dortmund je u prvih 70 minuta gotovo preuzeo inicijativu. Bilo da se radilo o obrani koju je predvodio Hummels u Dres Borussia Dortmund s brojem 15 ili brzom kontranapadu Dortmunda u ofenzivi, jednom su prijetili Realu, ali nažalost nikada nisu iskoristili priliku. Iskusni Real Madrid je u kritičnom trenutku grmljavinom prešao u vodstvo. Iako su u prvom poluvremenu bili pasivni i nisu uspjeli formirati učinkovit šut, obrambena organizacija i smirenost pomogli su im da prebrode poteškoće. Kako je utakmica odmicala, Real Madrid je pokazao ljudima svoju dubinu i iskustvo. Pogodak Carvajala potpuno je promijenio ritam utakmice. U kritičnom trenutku, prešutna suradnja između Bellinghama i Viniciusa donijela je pobjedu. Na kraju je Real Madrid svladao Dortmund s 2:0 i osvojio 15. naslov Lige prvaka u momčadskoj povijesti. Real Madrid je još jednom svojom snagom dokazao svoj besmrtni status i kraljevski stil u nogometu.Vrijedi spomenuti da je Kroosu ovo bila posljednja utakmica u Jeftini Dres Real Madrid. Ne samo da je u više navrata stvarao prijetnje svojim slobodnim udarcima, nego je također asistirao Carvajalu udarcem iz kuta da postigne ključni pogodak i pomogne momčadi da izađe iz mrtve točke. Kroos je iskoristio svoju savršenu izvedbu kako bi pomogao momčadi osvojiti prvenstvo i savršeno okončao svoju 10-godišnju karijeru u bijelom. Sljedeća faza je posljednja faza Europskog kupa i veselimo se njegovoj izvrsnoj izvedbi.