Španjolska ide u finale Europskog kupa

U uzbudljivom polufinalu Europskog kupa Španjolska je pobijedila Francusku 2-1 i uspješno se plasirala u finale. Ova utakmica ne samo da je pokazala sučeljavanje dva velikana, već je svjedočila odličnoj igri mladih talenata i povijesnoj utakmici.Mbappe, u Dres Francuska Euro 2024 momčadi, asistirao je Muaniju da postigne pogodak glavom u 9. minuti utakmice, dovevši momčad u vodstvo, pokazujući svoju izvrsnu ofenzivnu snagu i vodstvo. Međutim, u 21. minuti utakmice 16-godišnji Yamal suočio se s Rabioovom obranom i pogodio svjetski val za izjednačenje. Legenda mladosti bez granica ponovno je zaigrala na pozornici svjetskog natjecanja. Yamal je tako postao najmlađi strijelac u povijesti Europskog kupa. Ludili su svi navijači u Španjolska Euro 2024 Dresovi, ali će uskoro biti još luđi jer je samo 4 minute kasnije španjolska momčad nadmašila rezultat. U 25. minuti Olmo je iz malog kuta pucao u kaznenom prostoru, a lopta je pogodila Koundea i odbila se u gol! Francuzi su ovim pogotkom prvi put zaostali u ovom Europskom prvenstvu, a zbog tog su pogotka završili i svoj europski kup.Španjolska je pokazala izvrsnu kontrolu lopte i obrambenu sposobnost u igri, posebno u lovu protivnika, iskazavši izvrsnu mirnoću i samopouzdanje. Španjolci su uvijek održavali ujednačen ritam, a iako su Francuzi pokušavali u kontranapadima, čvrsta obrana Španjolske je učvrstila vodstvo. Pobjeda Španjolske dokazala je njihovu snagu i odlučnost, a također je svijetu pokazala njihovu konkurentnost. Sljedeće će se sučeliti s Engleskom ili Nizozemskom za prvenstvo ovog Europskog kupa. Svi jedva čekaju njihov nastup u finalu kako bi vidjeli mogu li podići trofej Europskog kupa.