Manchester City je osvojio prvo prvenstvo sezone s rezultatom 8-7

Preostalo je još tjedan dana do početka pet glavnih liga, Community Shield u derbiju Manchester Cityja zapalio je plamen rata i navijačima predstavio uzbudljivu igru. Manchester United zamalo je postigao dvostruki uboj protiv Manchester Cityja u posljednjoj fazi utakmice. Činilo se da je Ganacchiov pogodak donio pobjedu Crvenim vragovima, no B Silva, u Jeftini Dres Manchester City s brojem 20, zabio je glavom u 91. minuti i odvukao utakmicu u izvođenje jedanaesteraca. Na kraju je Manchester City preokrenuo i pobijedio u sudačkoj nadoknadi, a Sancho je promašivanjem jedanaesterca Manchester Unitedu izgubio prvu titulu u sezoni.Community Shield je obično natjecanje između prvaka engleskog kupa i prvaka lige. Manchester United se uspio kvalificirati jer je porazio Manchester City u finalu FA kupa. Prije dva mjeseca na Wembleyu su se borili Manchester City i Manchester United. Manchester United uspješno je izveo protunapad kada je vanjski svijet općenito bio optimističan u pogledu Manchester Cityja, spasivši sezonu koja je bila blizu kolapsa. Ten Hag je spasio Manchester United na kraju sezone i izborio produljenje ugovora, postavši fokus ovog ljeta.Ovog puta na Wembleyju dvije su strane bile u ćorsokaku na početku utakmice, a tek u drugom poluvremenu utakmica se postupno zahuktavala. U 81. minuti Manchester United je prelomio rezultat s Ganachoom u Dres Manchester United s brojem 17, ali je B Silva izjednačenjem odveo utakmicu u seriju jedanaesteraca. U lutriji jedanaesteraca Manchester United i Manchester City izjednačili su 4-4, a Manchester City je na kraju slavio u lutriji jedanaesteraca. Ovo je ujedno i 18. prvenstvo koje je Manchester City osvojio pod Guardiolinim vodstvom, pokazujući snažnu snagu momčadi pod Guardiolinim vodstvom. Za Manchester United, iako nisu uspjeli osvojiti Community Shield, igre Ganacha i Casemira i dalje su uzbudljive. Ova utakmica prikazuje žestoku konkurenciju između Manchester Uniteda i Manchester Cityja, a također dodaje još vrhunaca nadolazećoj novoj sezoni.